Z roku na rok aplikacje na telefon stają się coraz bardziej popularne. Coraz częściej są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. W ilości dostępnych aplikacji można się pogubić, dlatego istotne jest poruszenie tematu związanego z tym, które z nich powinny znaleźć się na każdym współczesnym smartfonie. Będą one pomocne każdego dnia, zarówno w pracy jak i w czasie podróży. Oto propozycje kilku aplikacji, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie wewnętrznego zen, lepsza informacja i organizacja.

Tick Tick – elektroniczny planer

W ostatnim czasie bardzo modne są aplikacje na telefon z listami zadań, które należy wykonać. Tick Tick umożliwia tworzenie check-list, ustawiać priorytetowe zadania, integrować je z kalendarzem, ustawiać zajęcia rutynowe oraz dodawać zadań poprzez maila i edytowanie gotowych zadań o potrzebne załączniki. Wiele ciekawych funkcji, dostępnych jest niestety w wersji płatnej.

Aplikacje na telefon dla podróżników

Jedną z tego typu aplikacji jest Mapify. To świetne miejsce do poszukiwania inspiracji podróżniczych oraz samemu być osobą, która zachęca do podróży. Jest to możliwe dzięki opcji kreowania listy życzeń miejsc, które pragniemy w przyszłości odwiedzić, planowaniu wypraw, dokumentowaniu ich oraz udostępnianiu zdjęć wraz z aktualną lokalizacją pobytu.

Z których aplikacji na telefon warto korzystać?

Magnus dedykowany miłośnikom sztuki

Jest to aplikacja, która kierowana jest do osób, zainteresowanych sztuką. Posiada ona wiadomości związane z konkretnym dziełem sztuki, jego aktualną ceną oraz przybliżeniem wszystkich interesujących fragmentów obrazów. Dzięki tej aplikacji możliwe jest zapisanie ulubionego dzieła w formie tapety na telefon. Narzędzie to pozwala na wyszukanie treści związanych z obrazem, który został uwieczniony przez aparat smartfonu. Jest to aplikacja dostępna jedynie na urządzenia oparte o system iOS.

Shazam – aplikacja do rozpoznawania muzyki

Muzyka pełni ważną rolę dla większości ludzi. Najczęściej znajdują na nią czas w trakcie drogi do pracy czy w pracy, gdy słuchamy popularnych stacji radiowych. Często w takich sytuacjach zdarza się, że w ucho wpada określony utwór, lecz trudno nam go odnaleźć, ponieważ nie znamy jego tytułu. Aplikacja Shazam jest idealna do tego, gdyż wystarczy przystawić telefon z włączoną aplikacją do radia, a natychmiast odnajdzie ona tytuł oraz autora poszukiwanego przez nas utworu.

Listonic – lista zakupów jeszcze nie była tak komfortowa

To aplikacja, która umożliwia na dzielenie się listą zakupów z własnymi współmieszkańcami. Jest to niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy bezpośrednio kontaktować się między sobą na temat potrzeb zakupowych w domu czy mieszkaniu. Narzędzie to umożliwia błyskawiczne wysyłanie listy zakupów do naszych bliskich, a o wszelkich edycjach zostaną jak najszybciej poinformowani. To, co jest ogromnym ułatwieniem to sporządzanie listy zakupów za pomocą dodawania głosowego, a wszelkie produkty zostaną pogrupowane wedle alejek sklepowych. Jest ona obsługiwana przez wszystkie urządzenia.