W przeszłości termin „szkolenia dla menedżerów” kojarzył się głównie z kosztownymi kursami przeznaczonymi dla kadry zarządzającej średniego i wysokiego szczebla. Na szczęście w ostatnich latach ten trend uległ dużej zmianie – dziś wartościowe szkolenia dla menedżerów są dostępne dla każdego, komu zależy na samorozwoju i ciągłym podnoszeniu kompetencji. 

Szkolenia dla menedżerów – nie tylko dla kadry zarządzającej

Warto jednak pamiętać, że szkolenia dla menedżerów są dostępne nie tylko dla pracowników na kierowniczych stanowiskach. Mogą z nich korzystać również te osoby, które dopiero aspirują do objęcia lepiej płatnej posady.

Jest to wbrew pozorom dość ważne uściślenie. Przecież nie musimy pracować w jakiejś firmie czy instytucji, aby móc skorzystać ze szkoleń dla menedżerów. Owszem, gdy chcemy po prostu rozwijać swoje kompetencje dotyczące zarządzania w ramach danej organizacji, to skorzystanie z odpowiedniego kursu jest optymalnym rozwiązaniem. Ale to niejedyna okoliczność, w jakiej warto zdecydować się na wartościowy kurs dla menedżerów. Przyjmijmy, że:

  • Zależy nam na zmianie miejsca pracy lub wręcz przekwalifikowaniu.
  • Dopiero wchodzimy na rynek pracy i już na starcie chcemy mieć przewagę nad konkurencją.
  • Czujemy, że nasza kariera stoi w miejscu.
  • Musimy uaktualnić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego zarządzania, na przykład ze względu na nowe uwarunkowania (prawne, biznesowe itd.).

Każda z wyżej wymienionych okoliczności jest idealnym powodem do tego, aby rozejrzeć się za wartościowymi szkoleniami dla kadry zarządzającej.

Szkolenia dla menadżerów 

Poza tym pamiętajmy o jeszcze jednej ważnej kwestii.

Jeżeli przyjmiemy, że szkolenia dla menedżerów dotyczą w głównej mierze zwiększenia kompetencji z zakresu zarządzania, nie będzie to błędem. Problem polega na tym, że tego rodzaju stwierdzenie jest zdecydowanie zbyt ogólne. Pamiętajmy, że zarządzanie zespołem projektowym wymaga innych kompetencji oraz działań, niż np. zarządzanie procesami produkcyjnymi, kryzysem czy usługami informatycznymi. Zakres obowiązków menedżera odpowiedzialnego za zarządzanie strategiczne także różni się od zakresu obowiązków kierownika działu.

Szkolenia dla obecnych oraz przyszłych menedżerów

Inprogress Plus to dwu- lub sześciomiesięczna subskrypcja, która umożliwia uczestnictwo w dowolnej liczbie akredytowanych kursów online. Jako że są one prowadzone na żywo, a nie z odtworzenia, uczestnik może bez żadnych przeszkód konsultować się z trenerem. Co więcej, szkolenia dzielą się nie tylko pod względem tematycznym (zarządzanie projektami, portfelem, zmianą, IT, ryzykiem itd.), lecz także ze względu na dostępne ścieżki rozwojowe. W praktyce oznacza to, że na uczestnictwie w szkoleniach Inprogress Plus mogą skorzystać zarówno początkujący menedżerowie lub osoby, które właśnie postanowiły się przekwalifikować, jak i doświadczeni specjaliści chcący uaktualnić swoją wiedzę.

Więcej informacji na temat szkoleń dla menadżerów znajduje się we wpisie: https://manager24.pl/szkolenia-dla-menedzerow-w-inprogress/