Oferta kursów online jest aktualnie niezwykle szeroka. Interesujący kurs można znaleźć niemal w każdej dziedzinie nauki, sztuki, biznesu oraz wśród dziesiątek pokrewnych specjalizacji. Rozwijanie swoich umiejętności dzięki kursom online otwiera wielu drzwi do kolejnych szczebli kariery. Jakie zalety mają szkolenia online?

E-learning zastępuje tradycyjne formy nauczania

Zdalne próby nauczania nieśmiało podejmowano już lata temu. Obecnie ta forma jest tak popularna, że w niektórych dziedzinach wyparła nawet jej tradycyjny przebieg. Jest to niezwykle wygodne móc nabywać nowe umiejętności w dogodnym dla siebie czasie, w całkowitym skupieniu i bez towarzystwa osób, które mogą rozpraszać lub zakłócać tradycyjne szkolenie. Nauczanie zdalne rozwinęło się do tego stopnia, że dziś oprócz kursów i szkoleń można podjąć edukację wyższego stopnia (studia w takim trybie określa się mianem d-learning, czyli distance learning – nauczanie na odległość).

Zalety szkoleń online

Rodzaje szkoleń

E-learning można podzielić na dwa rodzaje. Kursy online mogą odbywać się zdalnie w czasie rzeczywistym lub w sposób asynchroniczny. W tym drugim przypadku kursanci otrzymują zazwyczaj dostęp do platformy e-learningowej, mogą porozumiewać się z wykładowcami i komunikować z pozostałymi uczestnikami. W trakcie szkoleń organizowanych w czasie rzeczywistym kursanci mają bezpośredni kontakt z wykładowcą, co oznacza możliwość bieżącego analizowania danych zagadnień.

Zalety szkoleń i kursów online

Zdalna forma nauczania ma szereg zalet. Wystarczy wymienić atrakcyjną cenę szkolenia oraz możliwość oszczędności pieniędzy i czasu na dojazdy. Do tego dochodzi wygoda, czyli komfort kształcenia się w zaciszu własnego domu oraz stała opieka wykładowcy. Udział w takich szkoleniach nie wymaga posiadania technicznej wiedzy z zakresu IT – każdy kursant z łatwością poradzi sobie z obsługą komputera, mając jedynie podstawy. E-learning świetnie nadaje się dla osób nieśmiałych, a dzięki wykorzystywanym materiałom multimedialnym gwarantuje efektywne zdobywanie wiedzy.