Już niemal każdy przedsiębiorca działający na rynku od dłuższego czasu, decyduje się na stworzenie strony internetowej swojej firmy. Niezależnie czy ma to być sklep internetowy, czy też zwykła witryna brandowa, jest to najlepszy sposób na promocję i zdobycie szerszego grona klientów.

Zdecydowana większość takich osób nie wyobraża sobie wykonania strony inaczej niż przez system CMS. Oprogramowania te cieszą się ogromną popularnością już od wielu lat, co może udowodnić szereg zadowolonych posiadaczy.

Czy systemy CMS wyparły standardowe tworzenie stron?

Odpowiedź na to pytanie brzmi i tak, i nie. Ciężko jednoznacznie wskazać statystyki dotyczące popularności stron internetowych wykonanych przy użyciu standardowych kodów HTML, a systemów CMS.

Często można natknąć się na doniesienia, że standardowe pisanie stron w niedalekiej przyszłości odejdzie do lamusa. Może to okazać się prawdą, gdyż postęp technologiczny stale się rozwija, a samo graficzne wykonywanie witryn jest znacznie wydajniejsze i bardziej efektywne.

Trudno natomiast nie wspomnieć, że to właśnie kody HTML i CSS są odpowiedzialne za powstanie wszystkich systemów zarządzania treścią. W szerszej perspektywie, obydwie te metody są do siebie bardzo podobne. Różnica zaczyna być widoczna dopiero na poziomie interfejsu i panelu sterowania. Reasumując, systemy CMS nie są w stanie wyprzeć klasycznego html, gdyż to właśnie na nim same bazują.

Tworzenie stron Wordpress – dlaczego CMS bardziej się opłaca?

Dlaczego Wordpress jest opłacalny?

Jak doskonale wiemy, Wordpress to jeden z najchętniej wykorzystywanych obecnie na rynku systemów zarządzania treścią. Oferuje sporo ciekawych funkcji, jest dostępny bezpłatnie i świetnie sprawdza się zarówno w przypadku sklepu internetowego, jak i zwykłej witryny blogowej.

Każdy specjalista powie nam, że tworzenie stron www wordpress jest korzystne przede wszystkim pod kątem samej użyteczności. Każdy właściciel wraz z osobą odpowiedzialną za modyfikację, dostaje dostęp do panelu sterowania, gdzie na bieżąco może śledzić informacje o stronie, zmieniać jej wygląd w czasie rzeczywistym i poprawiać różnorakie błędy.

Co więcej, strony wykonane na systemach CMS lepiej współpracują z różnymi narzędziami Google czy systemami do zarządzania firmą, np. ERP, APS, WMS.

Koszty strony Wordpress

Mogłoby się wydawać, że oferowanie przejrzystej i funkcjonalnej witryny z pełnym panelem sterowania, w rozsądnej cenie to niemożliwość. Okazuje się, że wcale nie musi tak być. Wykonywanie stron przy użyciu CMS jest z reguły znacznie mniej czasochłonne, lecz również wymaga dobrych specjalistów. Poszczególne systemy zarządzania treścią posiadają określone szablony stron, które można po prostu edytować. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż tworzenie indywidualnego projektu od nowa. Taka operacja kosztuje znacznie więcej, choć nie tyle, ile stworzenie witryny od zera w klasycznym HTML.

Każda firma oferująca tworzenie stron www na Wordpressie, bez ogródek wskaże nam dokładną cenę za wykonaną usługę. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednich specjalistów, wejść w ich formularz kontaktowy i zapytać o wycenę.